رشد خیره‌کننده اختراعات‌آمریکا در انرژی‌های‌نو

تعداد اختراعات در زمینه تجدید انرژی در آمریکا بین سال های 1975 و 2000 کمتر از 200 اختراع در سال بود، در حالی که تعداد آنها تا سال 2009 به بیش از یکهزار مورد در سال افزایش یافته است. در مقایسه با آن، حدود 300 اختراع در زمینه سوخت فسیلی در سال 2009 به ثبت رسیده است.

بنا به گفته های ترنکیک، افزایش هنگفت بودجه تحقیقاتی در این زمینه ها به شوک های نفتی در دهه های 1970 و 1980 منجر شد، اما تاثیر این سرمایه گذاری ها در رونق فعلی این اختراعات قابل مشاهده است. کارهای بسیاری در دهه های 70 و 80 انجام شد و تلاش های بسیاری صورت گرفت که هنوز از آنها بهره مند هستیم. این گروه تاثیر سرمایه گذاری در تحقیق ـ سرمایه گذاری دولت و صنعت ـ و تاثیر رشد بازار در فروش سیستم های تجدید انرژی را نیز بررسی کرده است. گرچه در این بررسی ها تفاوت های منطقه ای وجود داشت، اما این روند رشد در کشورهای مختلف یکسان بود. در حالی که چین گاهی اوقات متهم به استفاده از مزایای فناوری های کشورهای دیگر و نوآوری در فرآیندهای تولیدی است، این داده ها تصویر دیگری را از چین ارائه می کند به طوری که اختراعاتی که درخصوص فناوری های تجدید انرژی به چین آورده شده است (شامل اختراعات مخترعان و شرکت های خارجی) طی سال های گذشته رشد چشمگیری را نشان می دهد.

تاثیر بلند مدت سرمایه گذاری در تحقیق، یکی دیگر از یافته های قابل توجه این مطالعات است. سرمایه گذاری در تحقیقات اولیه و همین طور در اجرای فناوری ها نقش بسیار مهمی دارد و این داده ها اهمیت وجود هر دو سرمایه گذاری را نشان می دهد. برای مثال در فناوری های مصرفی مورد نیاز مانند رایانه انتقال فناوری به مرحله اجرا به سرعت صورت می پذیرد، اما برای فناوری هایی که کمتر مشهود و مورد نیاز هستند این روند مدت زمان بیشتری به طول می انجامد. توسعه و پیشرفت فناوری هایی که در بازار ارزشی ندارد نیاز به سرمایه گذاری بیشتر دارد. یک لپ تاپ سبک یا لپ تاپی با عمر باتری طولانی تر مزیت هایی برای مصرف کننده دارد، در حالی که یک مصرف کننده هنگام روشن کردن یک چراغ به این موضوع که میزان انتشار کربن چراغ کم یا زیاد است توجهی نمی کند. در اینجا مقررات و سرمایه گذاری دولت می تواند به پیشرفت فناوری کمک کند.

اغلب فناوری های جدید برای توسعه به مدت زمان طولانی نیاز دارد و برای پیشرفت فناوری در زمان رشد بازار، سرمایه گذاری عمومی در مراحل اولیه نقش بسزایی دارد. همان طور که این امر برای بسیاری از فناوری های شناخته شده مانند تلفن همراه اتفاق افتاده است. در مورد فناوری های جدید انرژی نیز نیاز به این گونه سرمایه گذاری ها امری بدیهی است.

/ 0 نظر / 52 بازدید