دومین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی GIS در صنعت برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران موضوعات دومین کنفرانس ملی GIS که در 10 و 11 اسفند ماه در بابلسر برگزار خواهد شد را تبیین مدل مفهومی GIS در صنعت برق ، مکان یابی بهینه مراکز تولید پراکنده ، مدیریت پخش بار ، مسیریابی بهینه خطوط انتقال و توزیع ، مدیریت حقوقی و زیست محیطی صنعت برق ، مدیریت املاک و مستغلات صنعت برق ، پدافند غیرعامل و تعمیر و نگهداری تاسیسات برق ، برنامه ریزی و توسعه و خدمات مشترکین برق ، طراحی و نظارت بر احداث شبکه های برق ، طراحی و راه اندازی شبکه هوشمند ، طراحی مکانیزم جمع آوری و بروزآوری اطلاعات شبکه با رویکرد GIS و... دانست.

جعفری بسترهای IT در پیاده سازی GIS و SDL ، مشکلات و چالشهای سخت افزاری و نرم افزاری سازمانها برای پیاده سازی، چالشهای مدیریتی امنیت اطلاعات در بکارگیری سیستمهای نرم افزاری کاربردی روزآمد GIS و SDL  ایران و جهان ، آموزش و فرهنگسازی ، ظرفیت های علمی و پژوهشی و آموزشی در ایران ، روشهای نوین آموزش و انتقال تجربیات ، پایگاههای اطلاع رسانی ، بررسی نقش و جایگاه مشاورین در توسعه . ترویج فرهنگ استقرار SDL  و GIS را از دیگر محورهای دومین کنفرانس ملی GIS در مازندران بیان کرد.

وی با بیان اینکه GIS طرحی ملی است  ، خاطرنشان کرد : این طرح ملی نخستین بار در مازندران کلید خورد و مازندران از  فعالترین استانهای کشور در اجرای این طرح انتخاب و شهرستان بابلسر به عنوان پایلوت ملی اجرای طرح شناسایی و طرح مذکور در آنجا به مرحله اجرا در آمد و  پس از آن در سایر شهرهای مازندران نیز اجرایی شد.

وی تصریح کرد: GIS در بخش های زیرساخت های مخابراتی و رفع بسیاری از چالشها در این حوزه موثر است.

وی از کلیه اساتید ، پژوهشگران ، صاحبنظران ، کارشناسان ودانشجویان خواست تا نتایج تحقیقات و تجربیات خود را به صورت مقاله تدوین و به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

دومین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی GIS در صنعت برق

/ 0 نظر / 152 بازدید