توالت خورشیدی برنده جایزه مسابقه بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» شد

حال سوال این است که چه کسی توالت خورشیدی می‌خواهد؟

بنیاد گیتس که برای کارهای نوع‌دوستانه درباره بیماری‌های عفونی شناخته شده است این بار تصمیم گرفت تا مسابقه‌ای را با هدف ایجاد توالتی پاکیزه و دسترسی آسان به آن ایجاد کند زیرا در حال حاضر ۲.۵ میلیون نفر از دسترسی به توالت پاکیزه محروم هستند.

 

این طرح می‌بایست ارزان و بدون نیاز به آب و بدون ایجاد آلودگی می‌بود. در نتیجه این سیستم را به سیستم جمع‌آوری و یا سیستم‌های آلوده متصل کرد. و برای هزینه کم‌تر می‌توان از سوخت تجدیدپذیر بهره برد. دانشگاه تکنولوژی کالیفرنیا تمام این مزایا را برای این سیستم تعریف کرد و نمونه‌ای را برای آزمایشگاه موتور محرکه ناسا طراحی کرد.

این سیستم چگونه کار می‌کند؟

پل‌های خورشیدی نیاز هستند تا انرژی راکتور کوچک الکتروشیمیایی را تامین نمایند. هنگامی که فلاش کشیده می‌شود اضافات داخل این راکتور رفته و به هیدروژن، آب و مقداری تفاله تبدیل می‌شود که تفاله با کلراین ضد عفونی می‌شود. آب به سیستم فلاش بازگردانده می‌شود و یا برای کشاورزی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. تفاله‌ها به کود انسانی تبدیل شده و هیدروژن هم برای استفاده در سلول سوختی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به هنگام شب هم این راکتور برای تصفیه اضافات انرژی مورد نیاز را داشته باشد.

این طرح همچنین می‌تواند در آشپزخانه و مکان‌های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

این طرح همچنین تحت پیشرفت و بهبود برای شهر نیویورک است تا با بازیافت متان، منبع تغذیه‌ سلول‌های سوختی را تامین نماید.

/ 0 نظر / 48 بازدید