تولید برق با جابجایی هوا بوسیله خورشید

نوع جدیدی از نیروگاه‌های تولید انرژی الکتریکی بادی در راه است. ادعا می‌شود که این نیروگاه با استفاده از انرژی‌های خورشیدی و بادی، انرژی پاک تولید می‌کند و هیچ‌گونه اثر تولید کربن، مصرف سوخت یا تولید زباله‌ای از خود به جای نخواهد گذاشت. این نیروگاه، توسط گرمای انرژی خورشید، برای خود باد درست می‌کند. بنابراین چنین نیروگاهی برای مکان‌های گرم با متوسط وزش باد کم، بسیار مناسب است.

یک برج، معادل یک نیروگاه تولید انرژی هسته‌ای است ولی چند تفاوت بزرگ در اینجا وجود دارد. شما دغدغه‌های هسته‌ای را نخواهید داشت؛ دغدغه‌های امنیتی را نخواهید داشت، مشکلات ذخیره‌سازی را نخواهید داشت و… . تنها چیزی که برای تولید انرژی توسط این برج نیاز است، آب و بخار است.

شرکت انرژی بادی پاک نیز قصد دارد یک جفت از این برج‌ها را در نزدیکی یامادای آریزونا با ارتفاع ۶۸۶ متر بسازد که قادر خواهد بود انرژی قابل توجهی در کالیفرنیا و آریزونا تولید کند.

به گفته‌ی شرکت انرژی بادی پاک:

اولین برج در آریزونا دارای ظرفیت خروجی قابل توجهی است: بر اساس ساعتی، قادر به تولید ۱۰۰۰ مگاوات ساعت می‌باشد. با عامل ظرفیت ۷۰ درصد، این برج به طور بالقوه می‌تواند ۷۰۰ مگاوات ساعت برق تولید کند که حدود ۱۷ درصد آن را خودش مصرف می‌کند و ۶۰۰ مگاوات ساعت آن آماده برای فروش به شبکه برق خواهد بود.

/ 0 نظر / 267 بازدید